«І пісня йшла дорогами війни»

4 травня Дніпрорудненська міська бібліотека спільно з бібліотекою сімейного читання провела літературно-музичний вечір «І пісня йшла дорогами війни». На вечорі були присутні члени Громадської організації «Діти війни», ветерани праці, читачі.

В бібліотеці оформлена книжкова виставка «Безсмертя звитязі людській», фотографії воєнних років із сімейних альбомів, на столах – тексти пісень воєнних років.

Війна і пісня: що може бути спільного? Здавалося б, тягар і страждання воєнного періоду не залишає місця для пісень… Та пісня завжди супроводжувала солдата в поході і на відпочинку, а іноді і в бою.

«Священная война». З цією піснею на вокзалах Москви рідні та близькі проводжали солдат на смертельний бій з фашизмом, вона стала нібито народним гімном, її повторювали на фронті і в тилу. Про історію створення цієї пісні розповіла завідуюча бібліотеки Т.Петренко.

Присутні з великим задоволенням співали пісні воєнних років: «Катюша», «Синий платочек», «На безымянной высоте», «В землянке», «Споемте, друзья» та слухали розповіді про їх написання.

Свій пісенний подарунок ветеранам підготували учасники дитячого фольклорного ансамблю «Намистечко» (керівник Валентина Лисенко). Вони виконали тематичні пісні, присвячені Дню Перемоги.

На вечорі лунали вірші Б.Окуджави «До свидания, мальчики» у виконанні Вікторії Кисельової (бібліотека сімейного читання), К.Симонова «Жди меня» у виконанні Валентина Зборовського, Бориса Петренко «Память о войне» в авторському виконанні.

І, звичайно, лунала улюблена пісня «День Победы», а про її створення розповіла завідуюча бібліотеки сімейного читання А.Радецька.

Тепло приймали глядачі пісенний дует Марії Каменєвої і Євгена Бадюка. Іще довго звучав баян в руках Івана Вихрова, а присутні згадували все нові і нові пісні…

Ми знаємо, якою ціною була завойована Перемога, і завжди будемо пам’ятати тих, хто віддав життя за Батьківщину. А пісні тих далеких років ми співаємо і зараз, тому що вони допомагають нам стати сильнішими, мужніми, людянішими.

 

Т.Петренко, завідуюча бібліотекою

 

Дата розміщення - 10.05.2017 19:11
Переглядів- 170