ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

З метою запобігання порушення ст. 20 Закону України «Про Червону Книгу України», виконавчий комітет Дніпрорудненської міської ради інформує, що на території підпорядкованій міській раді були виявлені місця перебування комах роду перетинчастокрилих, вид – сколія-гігант (Megascolia maculata). Даний вид занесено до Червоної Книги України, як рідкісний.

Сколії-гіганти є найбільшими серед перетинчастокрилих Європи. Це одиночні оси, та на відмінно від небезпечних шершнів сім’ями вони не живуть, тому потреби в охороні гнізда не мають. Окремі самки сколій-гігантів досягають 4-4,5 см довжини, а її самці хоча й трішки дрібніші, але не поступаються в розмірах шершням і джмелям.

Відлякуюча зовнішність сколій насправді тільки умовна. Сколії жалять дуже рідко, тільки в разі самозахисту. Для людини їх укуси не викликають такого пекучого болю, як укуси звичайної бджоли (отрута набагато слабше отрути інших ос та й вона використовується для ураження личинки комахи живителя), але все-таки отрута оси-сколії може впливати на людину.

Якщо Вас все-таки вжалила оса-сколія, допомога при укусі необхідна, оскільки наслідки дії отрути на кожен окремий організм можуть бути різні. Особливість укусу сколії в тому, що вона жалить не сідаючи на шкіру. В першу чергу потрібно переконатися, яка комаха вкусила, чи дійсно це була оса. Вона не повинна залишати своє жало на місці укусу. Але необхідно все-таки перевірити. Потрібно продезінфікувати спиртом, перекисом або йодом місце укусу.

 

Оскільки в організм потрапила отрута, то потрібно запобігти її розповсюдженню. Ні в якому разі не можна її видавлювати з місця пошкодження, так можна занести інфекцію. У цей момент необхідно випити якомога більше рідини. А щоб сповільнити всмоктування отрути, прикласти до місця укусу холодну грілку, мокрий рушник або компрес з соди (1 ч. ложка соди на 200 мл води). Щоб перешкодити алергії, рекомендовано прийняти антигістамінні препарати. Головний засіб зняття набряку і боротьби з хворобливими відчуттями це - холодні компреси.

Обов'язково виключити спиртні напої, оскільки вони можуть посилити набряк і погіршити стан.

У разі виникнення сильної алергічної реакції після укусу комахи (посилене серцебиття, поява запаморочення, нудота, блювота, судоми і т. інше) необхідно негайно викликати швидку допомогу!!!

Дата розміщення - 13.06.2017 20:11
Переглядів- 689