Обережно - шахраї

Незважаючи на численні застереження поліції, які систематично оприлюднюються у засобах масової інформації, довірливі громадяни, у тому числі, мешканці Дніпрорудного, продовжують потрапляти у «пастки» до шахраїв та віддавати їм свої гроші. Лише протягом грудня 2017 року та двох тижнів 2018 року Дніпрорудненським відділенням поліції зареєстровано чотири таких факти.

Так, 19.12.2017 року у тенета шахраїв за відомою схемою «Ваш родич у поліції» потрапила 64-річна мешканка Дніпрорудного, якій на стаціонарний телефон подзвонив невідомий та повідомив, що її донька ненавмисно спричинила тілесні ушкодження, і потрібні гроші на « вирішення питання » з поліцією. Через деякий час прибув невідомий, представившись юристом. Побачивши, що потерпіла йому не довіряє, наніс удар та відкрито заволодів її грошима. За прикметами автівки та підозрюваного, останнього оперативно затримано в м. Запоріжжі. Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід-тримання під вартою.

Незважаючи на затримання одного підозрюваного, з’являються як після дощу, інші «добродії» та «помічники». Так, 11.01.2018 року на стаціонарний телефон 76-річній мешканці Дніпрорудного зателефонував невідомий та повідомив, що її невістка завдала тілесних ушкоджень і потрібні гроші на «вирішення» питання з поліцією. Через деякий час прибув невідомий, якому потерпіла передала 2 тисячі доларів США та 1 тисячу євро. Оговтавшись, потерпіла передзвонила родичці та з’ясувала, що з нею будь-яких негараздів не траплялося, після чого повідомила до поліції. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ст. 190 (шахрайство) КК України.

13.01.2018 року на стаціонарний телефон 80-річній мешканці Дніпрорудного подзвонив невідомий та повідомив, що її донька в поліції і потрібні гроші на «вирішення» питання з поліцією. Через деякий час прибув невідомий, якому потерпіла передала 11 тисяч гривень та 400 доларів США. Через деякий час потерпіла передзвонивши, вияснила, що з донькою неприємностей не траплялось – повідомила в поліцію. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ст. 190 (шахрайство) КК України.

13.01.2018 року на стаціонарний телефон 81-річній мешканці Дніпрорудного подзвонив невідомий та повідомив, що її родичі потрапили в дорожньо-транспортну пригоду і потрібні гроші на «вирішення» питання з поліцією. Через деякий час прибув невідомий, у присутності якого пильна потерпіла зателефонувала синові та з’ясувала, що родичі учасниками ДТП не були, і її намагаються ошукати. « Вирішувач » питань залишився без здобичі.

Аналогічний факт стався 27.01.2018 року о 16:30 годині, коли на стаціонарний телефон літній мешканці м. Дніпрорудне зателефонувала невідома жінка, яка представилась донькою заявниці та повідомила, що потрапила в халепу та потрібні гроші. Через деякий час за місцем свого мешкання заявниця передала невідомому чоловіку грошові кошти 1280 доларів США та 130 євро.

 

Тож, поліція знову застерігає громадян бути пильними та не довіряти свої гроші будь-кому.

Не поспішайте виконувати умови людини, яка Вам телефонує. Звичайно, в ситуації, коли по телефону повідомляють про біду з близькою людиною, вкрай важко залишатися спокійним. І все ж, намагайтеся «взяти себе в руки». Потрібно спробувати зв’язатися з людиною, яка начебто попала в біду, а якщо це неможливо, то з відділенням поліції.

Не називайте своїх близьких по імені. Навпаки: попросіть людину, яка представилася працівником поліції, назвати прізвище, ім'я, по батькові та дату народження вашого нібито затриманого родича. У більшості випадків такою інформацією злочинці не володіють, а номер набрали як одну з багатьох комбінацій.

З'ясуйте особисті дані людини, яка вам телефонує (прізвище, звання, де працює), в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич.

Намагайтеся припинити розмову з людиною, яка Вам телефонує і передзвоніть до поліції, щоб перевірити інформацію, яку ви отримали. Далі дійте за вказівкою співробітників поліції.

Спробуйте негайно зателефонувати тому, хто нібито «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося - дружині, чоловікові, друзям або знайомим.

Крім цього, необхідно провести роз’яснювальні бесіди з близькими, насамперед, похилого віку, тому що вони найчастіше стають жертвами шахрайських дій.

Телефонуйте до поліції та повідомляйте, що вас намагались ошукати. Тим самим ви збільшуєте шанси правоохоронців відшукати злодіїв та вбережете багатьох людей від можливості бути ошуканими!

 

Начальник Дніпрорудненського ВП

Василівського ВП ГУНП

в Запорізькій області підполковник поліції А.А.Довбня

Дата розміщення - 29.01.2018 18:58
Переглядів- 296