Закінчився проектний термін (ЗО років) експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС

Для проведення всього комплексу робіт з продовження терміну експлуатації 10 березня 2018 року енергоблок № 4 ЗАЕС було виведено в плановий середній ремонт. На блоці будуть виконані усі заплановані заходи з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока.

Роботи з підготовки енергоблоку № 4 ЗАЕС до експлуатації у понадпроектний термін виконуються відповідно до «Енергетичної стратегії України на період до 2035 року», схваленої розпорядженням КМУ № 605 - р від 18.08.2017 р.

На сьогодні виконано великий обсяг робіт щодо забезпечення й обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку № 4 ЗАЕС з дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, встановлених чинними нормами і правилами.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблоку № 4 ЗАЕС буде приймати Державна інспекція ядерного регулювання України після вивчення та затвердження Звіту щодо періодичної переоцінки безпеки. Але цьому буде передувати робота з громадськістю шляхом проведення громадського обговорення та громадських слухань щодо можливості продовження експлуатації ядерної установки енергоблоку № 4, як це було при прийнятті рішення про продовження експлуатації упонадпроектний термін енергоблоків №1,2 ВП ЗАЕС у 2016 році та № 3 ВП ЗАЕС у 2017 році.

Згідно зі статтею 11 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" громадяни та їх об'єднання мають право на участь в обговоренні проектів законодавчих актів і програм у сфері використання ядерної енергії, а також на участь в обговоренні питань, пов'язаних з розміщенням, проектуванням, спорудженням, експлуатацією та зняттям з експлуатації ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання.

З метою залучення громадян та їх об'єднань до участі у розгляді питань, пов'язаних з використанням ядерної енергії

виконком Дніпрорудненської міської ради організовує 14 серпня 2018 року о 10.00 год. у залі засідань міської ради (м.Дніпрорудне пр.Ентузіастів,11) зустріч у форматі громадських слухань з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації ядерних установок та їх можливого впливу на навколишнє середовище.

 

Запрошуємо громадян, громадські організації, трудові колективи прийняти активну участь в обговоренні вище зазначених питань. 

 

 

Виконком Дніпрорудненської міської ради

Дата розміщення - 07.08.2018 09:30
Переглядів- 186