22 січня - День Соборності України

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності. 100 років тому відбулася вікопомна подія для всього українського народу - 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави - Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка - об'єдналися в самостійну соборну державу.

Акт Злуки був проголошений на Софійському майдані в Києві. Під прапор єдиної держави стали люди різні за своїм походженням та освітою, майновим станом і звичаями. Їх об'єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією, а головний урок Дня Злуки - це усвідомлення того, що тільки в єдності сила.

У цей день ми особливо повинні задуматися над істиною: незважаючи на те, де ми народилися чи живемо - на Поліссі чи Донбасі, Слобожанщині чи Галичині - ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі й запорізьких козаків. Це усвідомлення, а також любов до рідної землі й земляків, насправді, важливіше за будь-які партійні уподобання й політичні розбіжності.

Нехай День Соборності та Свободи України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття, а розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для процвітання соборної, незалежної, могутньої України!

Дата розміщення - 22.01.2019 07:19
Переглядів- 167