Розділи

Головна


Міський голова

Міська влада

Документи

Збереження своїх грошових коштів від шахраїв

Дніпрорудненське відділення поліції Василівського ВП Запорізької області звертається до мешканців м.Дніпрорудне, та сільської місцевості Василівського району із проханням подбати про збереження своїх грошових коштів від шахраїв.

Одним з основних видів злочинів є телефонне шахрайство, яке стрімко набирає силу. Відгородити від шахраїв в першу чергу здатні лише уважність і розсудливість самих громадян. Жертвами шахраїв стають всі без винятку.

Схеми телефонного шахрайства:

Випадок з родичем

Шахрай представляється родичем або знайомим і повідомляє, що затриманий співробітниками поліції за скоєння того чи іншого злочину. Далі в розмову вступає нібито співробітник поліції. Він впевненим тоном повідомляє, що вже не раз допомагав людям таким чином. Гроші необхідно привезти в певне місце або передати якоїсь людини. Ціна вирішення питання становить суму від однієї до тридцяти тисяч доларів США.

Якщо абонент погодився привезти гроші, то йому називають адреса, куди він повинен приїхати. По приїзду в дану адресу йому повідомляють ще одна адреса, але при цьому він вже потрапляє під нагляд спільників злочинця. Люди, які здійснюють спостереження, обізнані про методи спостереження і контрнаблюденія, мають хороший досвід управління автотранспортом.

Після того як громадянин залишає гроші у вказаному місці або комусь їх передає, йому повідомляють, де він може побачити свого родича або знайомого.

 

Увага! Новий вид телефонного шахрайства!

Шахраї винайшли нову схему обману, за допомогою якої вони викрадають гроші з банківських карт громадян.

На стільниковий телефон абонента приходить повідомлення про те, що його банківська карта заблокована, і йому пропонується безкоштовно зателефонувати на певний номер для отримання докладної інформації.

Коли власник карти дзвонить за вказаним телефоном, йому повідомляють про те, що на сервері, що відповідає за обслуговування картки, стався збій, а потім просять повідомити номер картки та пін-код для її перереєстрації.

Отримавши реквізити пластикової карти, зловмисники переводять кошти на свій телефон, а потім знімають їх з рахунку.

Увага! Не повідомляйте реквізити вашої карти! Жодна організація, включаючи банк, не вправі вимагати дані вашої пластикової карти! Для того, щоб перевірити інформацію, що надійшла про блокування карти, необхідно зателефонувати в клієнтську службу підтримки банку. Швидше за все, вам дадуть відповідь, що ніяких збоїв на сервері не відбувалося, а ваша карта продовжує обслуговуватися банком.

 

Шахрайства через Інтернет-магазини.

Через Інтернет Вам можуть запропонувати придбати все, що завгодно. Але Вас повинна насторожити занадто низька ціна на певний товар, а також відсутність фактичної адреси або телефону продавця. Швидше за все, вам пропонують придбати підробку або хочуть привласнити ваші гроші.

Наведіть довідки про продавця, вивчіть відгуки про його роботу, і тільки після цього вирішуйте - чи мати справу з обраним вами Інтернет-магазином.

Користуйтеся послугами кур'єрської доставки і оплачуйте вартість товару за фактом доставки (накладений платіж).

Дата розміщення - 25.05.2020 16:54
Переглядів- 504