Розділи

Головна

Міська влада

Виконавчi органи ради та вiддiли

Документи

ЇХ ДУХ НЕЗЛАМНИЙ І БЕЗСМЕРТНИЙ

Щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні.

Хтось мудрий сказав: «Із втратою кожної людини ми втрачаємо цілий Всесвіт».

Розстріл активістів Майдану – одна із найтрагічніших сторінок сучасної історії української держави. Від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці з 18 по 20 лютого 2014 року загинуло 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні. Смертельні поранення у цей день отримали 48 осіб.

Вони різні за віком та статтю, професією та освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери.. Найстаршому Івану Наконечному виповнилося 82 роки, а наймолодшому Назарієві Войтовичу –лише 17!

Сміливі, цілеспрямовані, справедливі, мужні, сильні духом, вольові – це все Герої Небесної Сотні. Вони не хотіли визнання героїзму, вони просто сильно любили свою Батьківщину! І - життя. Вони мали свої мрії. Будували плани на своє щасливе майбутнє. Але віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

105-ти Героям Небесної Сотні Президент України посмертно присвоїв звання Героїв України, троє іноземців - Михайло Жизневський, Зураб Хурція і Давід Кіпіані посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Данину пам’яті і поваги загиблим Героям 19 лютого віддали і мешканці Дніпрорудненської територіальної громади. У великому залі кінотеатру «Сучасник» відбувся урочистий захід, присвячений цьому Дню.

На заході були присутні секретар Дніпрорудненської міської ради Ірина Ручка, заступник міського голови Наталія Лушнікова, директор Дніпрорудненського професійного ліцею Сергій Осипенко, голова Дніпрорудненської територіальної ради ветеранів Валентин Зборовський, в.о. директор ПК «Гірник» Наталія Лучко, батьки загиблих воїнів-дніпрорудненців - Валентина Іванівна і Валерій Дмитрович Уварови, Юлія Володимирівна Воробйова, Тамара Василівна Жукова, учасник АТО Дмитро Цуканов, педагоги, учні і студенти Дніпрорудненських закладів освіти, представники ветеранських організацій та жителі територіальної громади.

Згадала події тих трагічних днів у своєму виступі Ірина Ручка. Секретар міської ради назвала й імена загиблих в АТО дніпрорудненців – Руслана Кушова, Олексія Сергієва, Романа Уварова, Олександра Жукова, і від імені міського голови Євгенія Матвєєва та від себе особисто висловила слова поваги їхнім батькам та слова великої пошани всім, хто захищає суверенітет і незалежність нашої країни, і побажала, аби на нашій землі панували мир і злагода, а держава була сильною і процвітаючою. Вшанував пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні і директор професійного ліцею Сергій Осипенко. Він згадав недавню зустріч зі своїми випускниками, які сьогодні боронять незалежність нашої країни в АТО, і висловив свою впевненість у щасливе майбутнє України. Слова вдячності загиблим Героям Небесної Сотні і воїнам АТО висловив і Дмитро Цуканов.

 

 

Пам’ять всіх загиблих героїв присутні відзначили хвилиною мовчання, а батькам загиблих в АТО дніпрорудненців вручили квіти.

Вічна слава патріотам, які загинули за краще майбутнє рідної України.

Слава Україні! Героям слава!

Дата розміщення - 19.02.2021 19:21
Переглядів- 525