Розділи

Головна

Міська влада

Виконавчi органи ради та вiддiли

Документи

Презентація проекту "ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ ОФІЦЕР ГРОМАДИ"

18 березня у залі засідань Дніпрорудненської міської ради відбулася презентація спільного міжнародного проекту «Поліцейський офіцер громади», який на сьогоднішній день успішно впроваджується у 20 територіальних громадах Запорізької області та у 200 ОТГ України.

Мета проекту – створення безпечного середовища на території об’єднаних громад. Той, кому хоча б раз у житті, насамперед, у провінційних містечках та селищах і селах, доводилося мати справу з поліцією, пам’ятає, скільки часу і зусиль треба прикласти щодо виклику поліції за телефоном 102 і очікуванням прибуття поліцейських.

Поліцейський офіцер громади – альтернатива дільничнім поліції, яких, щиро кажучи, ми й в очі не бачили. Така вже наша повсякденність… І не тому, що вони нічого не роблять, а навпаки, роблять багато, але більше не за своїми посадовими обов’язками.

Так у чому ж різниця між офіцерами громади і дільничними?

Поліцейський офіцер громади – це, так званий, «універсальний поліцейський», який являється часткою територіальної громади. Раз у два тижні, а не кожного дня, доповідає про плани своєї роботи керівництву, звітує про свою діяльність громаді та тому ж керівництву і головне, працює з жителями 24 години на добу. Він знає усіх особисто, хто чим живе і дихає. Маючи службове авто, оснащене спецобладнанням (бензопилою, найпотужнішим ліхтарем, валізою з медичними препаратами, тощо), офіцер громади може надати допомогу людині у різних ситуаціях – від сусідських сварок до затримання правопорушника та пологів. А ще офіцер громади контролює безпеку дорожнього руху, як пішоходів, так і автотранспорту, та здійснює контроль за зберіганням зброї.

Про свою діяльність на посаді «Поліцейського офіцера громади» розповіла майор поліції Наталія Любяна, яка працює у Чкалівській територіальній громаді два роки. За цей короткий період часу за словами Наталії, люди почали бути правосвідомими, істотно знизилась кількість правопорушень. До офіцера громади ставляться з повагою і вважають його «своїм». Не випадково за моніторингом, проведеним громадською організацією, довіра людей до дільничних складає 20% тоді, як до офіцерів громади - 75%.

Поліцейські офіцери громади проходять короткий, але жорсткий спецкурс навчання, перед яким відбувається не менше жорсткий відбір. Так, із 92 працівників поліції нашої області, які подали документи на участь у конкурсі на «Поліцейського офіцера громади», пройшли лише 30.

Щоб залучити на роботу поліцейського офіцера, громада повинна подати заяву до Головного Управління поліції, потім забезпечити його службовим авто, робітничою базою з технічним обладнанням та, по можливості, службовим житлом. Всім іншим (заробітною платою, одягом, спецзасобами, зброєю та паливом 50%) забезпечує Держуправління.

Наостанок зустрічі Наталія Любяна продемонструвала охочим своє поліцейське авто та спецобладнання до нього.

На презентації проекту були присутні керівництво ГУ НП – заступник начальника управління – начальник відділу дільничих офіцерів поліції ГУ НП Євген Шепель, начальник сектору взаємодії з громадянами Андрій Мінза, заступник начальника Василівського РУП Роман Кот, заступник начальника відділення №2 Василівського РУП Дмитро Куцак та представники Дніпрорудненської громади – жители міста, члени виконавчого комітету та депутати міської ради.

 

 

 

 

Дата розміщення - 18.03.2021 18:49
Переглядів- 204