Розділи

Головна


Міський голова

Міська влада

Документи

Протокол № 2

Протокол № 2

Засідання комісії по вирішенню питання з приймання в комунальну власність гуртожитку, що знаходиться за адресою: м. Дніпрорудне, вул. Комсомольська, 17

 

13.11.2013р. 14-00 год. – 16-00 год.

м.Дніпрорудне, пр.Ентузіастів, 11

(зала засідань Дніпрорудненської міської ради)

 

Присутні:

Голова комісії: Олійник М.М. – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради;

Члени комісії:

Торопова Н.А. – керуюча справами виконавчого комітету міської ради, член виконавчого комітету;

Пірогова Н.В. – провідний спеціаліст з питань обліку, розподілу та приватизації житлового та комунального фонду апарату міської ради та її виконавчого комітету;

Безсмертна Т.М. – депутат міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань законності, соціального захисту населення та захисту прав споживачів та регуляторної політики;

Староконь Б.Ю. – депутат міської ради, член постійної депутатської комісії з питань законності, соціального захисту населення та захисту прав споживачів та регуляторної політики;

Демешко В.В. – технічний директор ПАТ «Завод БОМ»;

Деркач В.С. – головний бухгалтер ПАТ «Завод БОМ»;

Хорольський В.В. – юрисконсульт ПАТ «Завод БОМ»;

Доценко Т.М. . –гуртожитку ПАТ «Завод БОМ»;

Костенко О.А. – завідуюча гуртожитком по вул. Комсомольська,17;

Приходько Ю.В. – мешканець гуртожитку по вул. Комсомольська, 17;

Латкіна Г.І. – мешканка гуртожитку по вул. Комсомольська, 17;

Мурашка Т.М. – мешканець гуртожитку по вул. Комсомольська, 17;

Жгутов Д.А. – мешканець гуртожитку по вул. Комсомольська, 17;

Капля Н.П. – мешканка гуртожитку по вул. Комсомольська, 17;

Приходько О.В. – директор КП «Дніпрорудненські теплові мережі»;

Крамчанін О.М. – юрисконсульт КП «Дніпрорудненські теплові мережі»;

Власов Д.Ю. – КУП «Наш дім»;

Ширяєв В.В. – КУП «Наш дім».

Кузьменко К.О. – КУП «Наш дім».

 

Запрошені:

Матвєєв Є.С. - міський голова

 

Відсутні:

Малиш С.Г. – перший заступник міського голои;

Волик Я.М. – секретар комісії, спеціаліст 1 категорії юрисконсульт апарату міської ради та її виконавчого комітету;

Череватенко І.І. – депутат міської ради, член постійної депутатської комісії з питань комунального господарства, комунальної власності та приватизації;

Кулішов Ю.Г. – депутат міської ради, член постійної депутатської комісії з питань комунального господарства, комунальної власності та приватизації;

Рак В.І. – газоелектрозварник гуртожитку по вул. Комсомольська,17

Кашуба В.В. – мешканка гуртожитку по вул. Комсомольська, 17;

Лєбєдєв В.Ю. – черговий електромонтер ПАТ «Завод БОМ»;

Анісімов В.О. – мешканець гуртожитку по вул. Комсомольська, 17;

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1.Ознайомлення членів комісії з попередніми результатами роботи комісії

та наданими висновками

2.Підведення попередніх висновків за результатами роботи комісії та ухвалення пропозиції сесії Дніпрорудненської міської ради.

По першому питанню порядку денного слухали:

1.Голову комісії Олійника М.М., який відкрив засідання, оголосив склад комісії та запропонував у зв’язку з находженням у відрядженні секретаря комісії Волик Я.М., вести протокол засідання члену комісії Пироговій Н.В.

Голова комісії оголосив Протокол №1 від 05.11.2013 року засідання комісії, листи, направлені на адресу правління ПАТ «Завод БОМ», голови Василівської РДА Джугана С.В., голови Василівської районної ради Калініна Д.С., начальника Василівського РВ Управління державної міграційної служби, висновки, зроблені спеціалістами КУП «Наш дім», КП «Дніпрорудненські теплові мережі», ТОВ «Вертикаль» (копії додаються). Також голова комісії ознайомив присутніх членів комісії з документами наданими правлінням ПАТ «Завод БОМ » 24.09.2013 року та 03.10.2013 року.

 

Вирішили прийняти інформацію до уваги

 

Голосували одноголосно.

По другому питанню порядку денного слухали:

2.Голову комісії Олійника М.М., який пояснив, що майже на протязі 13 років мешканці гуртожитку не можуть реалізувати право на житло, оскільки основною умовою для реалізації права на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку відповідно до частини першої статті 5 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» є перехід будинку гуртожитку у власність територіальної громади та прийняття місцевою радою рішення про передачу цих приміщень у власність мешканців гуртожитку.

Тому, зважаючи на те, що законний власник, яким є ПАТ «Завод БОМ», визначився і виявив бажання безоплатно передати до комунальної власності територіальної громади міста Дніпрорудне гуртожиток по вулиці Комсомольській, 17, що відповідає нормі права, а саме ч. 2 ст. 14 Закону України України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», згідно якої рішення щодо передачі або про відмову в передачі гуртожитку у власність відповідної територіальної громади приймає власник гуртожитку, або уповноважена ним особа чи визначений статутом утвореної власником гуртожитку організації керівний орган, або суд за поданням місцевої ради, на території якої знаходиться гуртожиток. Згідно ст. 317, ст. 319 Цивільного кодексу України тільки власникові належить право володіти, користуватися та розпоряджатися майном на свій розсуд та у відповідності до Законодавства України.

Вищезазначені наміри безоплатної передачі будівлі гуртожитку підтверджуються усною заявою голови наглядової ради ПАТ «Завод БОМ» Коробко О.О. від 23 вересня 2013 року, яка прозвучала на відкритому засіданні в залі засідань Дніпрорудненської міської ради, що відбулося за участі міського голови Дніпрорудненської міської ради Матвєєва Є.С., його заступників та спеціалістів, помічника Народного депутата України Бандурова В.В. Кошеленко О.В., першого заступника голови Василівської РДА Солопова М.О., голови Громадської спілки користувачів жилих приміщень гуртожитку «БУДІВЕЛЬНИК» Мурашка Т.М., 70 мешканців гуртожитку будинку №17 вулиці Комсомольської.

А також підтверджуються заявою голови правління ПАТ «Завод БОМ» Пархоменка О.В., яка викладена в листі від 24.09.2013 року за №01/305.

Стан гуртожитку задовільний, але потребує капітального ремонту.

 

Виступили:

Демешко В.В., який заявив, що він не згоден з формулюванням в протоколі №1 засідання комісії від 05.11.2013р. та в листах направлених в Василівську РДА, що він та інші представники ПАТ «Завод БОМ» проігнорували засідання комісії, оскільки вони були несвоєчасно повідомлені про час її проведення.

Олійник М.М., який відповів, що всі члени комісії були завчасно повідомлені про час та дату проведення засідання комісії шляхом надсилання телефонограми і всі були присутні на засіданні комісії за винятком представників ПАТ «Завод БОМ». Тому претензії до виконавців ПАТ «Завод БОМ», чому своєчасно не проінформували членів комісії.

Латкіна Г.І. я також була попереджена запізно і вважаю, що це було зроблено навмисно.

Олійник М.М., який відповів, що Латкіна Г.І. також була завчасно повідомлена, більше ніж за добу до зазначеної дати.

Демешко В.В., який заявив, що він, як представник ПАТ «Завод БОМ» пропонує прийняти гуртожиток таким яким він є і не висувати ніяких додаткових умов.

Хорольський В.В., який пояснив, що ПАТ «Завод БОМ» раніше, на запит Дніпрорудненської міської ради надавало технічний паспорт та список мешканців гуртожитку.

Олійник М.М. Хорольському В.В., - Вами були надані не всі документи, які були зазначені в листі і подання яких необхідно згідно вимог ст.5 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», ст.4 Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності». Окрім того, Олійник М.М. зазначив, що лист від 24.09.2013 року №01/305 підписано не головою правління, а незрозуміло ким.

Хорольський В.В. листа від 24.09.2013 року №01/305 міг підписати хто завгодно, це не важливо. Важливо інше, що ПАТ «Завод БОМ» бажає передати гуртожиток, а Дніпрорудненська міська рада створює якісь перешкоди, вимагає якихось додаткових документів..

Олійник М.М. пояснив, що Він особисто, та інші члени комісії мають дотримуватися вимог Закону, щоби надати депутатам Дніпрорудненської міської ради повну, достовірну та об’єктивну інформацію для прийняття правильного і зваженого рішення. Особисто він, та члени комісії не уповноважені приймати рішення щодо прийняття гуртожитку до комунальної власності, це є прерогативою сесії ради.

Безсмертна Т.М. позиція представників ПАТ «Завод БОМ», будь-яким чином передати в комунальну власність гуртожиток і хай потім Дніпрорудненська міська рада розбирається з усіма проблемами є не вірною і не конструктивною. Ми маємо спільно, уже зараз вирішувати всі питання, та розуміти майбутні проблеми, а для цього необхідно зараз мати всі документи, картки обліку, повні списки мешканців гуртожитку.

Хорольський В.В. ордера, картки обліку мешканців гуртожитку будуть вам надані при передачі гуртожитку. Навіщо вони вам зараз?

Олійник М.М. у мене питання до головного бухгалтера ПАТ «Завод БОМ» Деркач В.С. Яка вартість гуртожитку, та чи входить вона до статутного капіталу ПАТ «Завод БОМ»? Вказане питання виникло і потребує відповіді,оскільки для здійснення юридично правильно оформленої передачі гуртожитку необхідно виконати вимоги норм Закону, а саме вимоги ст.33, ст.70, 71 ЗУ «Про акціонерні товариства», які дублюються в розділі 9 та п.9.3, 9.4 Статуту ПАО «Завод БОМ» щодо виключної компетенції загальних зборів, питання передачі гуртожитку, та пов’язане з цим зменшення статутного капіталу Товариства. Згідно вказаних норм Закону повноваження з вирішення питань, що належать до виключної компетенції загальних зборів, не можуть бути передані іншим органам Товариства. Окрім того, в розпорядженні Дніпрорудненської міської ради є дві довідки про вартість гуртожитку, надані ПАТ «Завод БОМ». Згідно довідки від 14.05.2012 року №01/138 первісна вартість гуртожитку за якою його включено до статутного фонду складає 3 932 657, 81 грн, розмір нарахованого фізичного зносу складає 2 215 956, 69 грн. Згідно незалежної оцінки ТОВ «Юпітер» від 02.08.2010 року вартість 47/50 частини дев`ятиповерхової будівлі гуртожитку по вул.Комсомольській 17 складає 15 261 382 гривні.

Деркач В.С. так, вартість гуртожитку входить до статутного капіталу ПАТ «Завод БОМ» і складає на сьогодні біля 9 000 000 гривень. На сьогодні довідку про точну вартість гуртожитку ми не можемо надати, зважаючи на те що є знос, амортизація і таке інше, але можемо надати таку довідку пізніше. Хоча ми маємо зазначити, що нам не зрозуміло навіщо вам вказані довідки, навіщо вам інформація про механізм нарахування квартирної плати, плати за комунальні послуги. Ці питання є внутрішньою інформацією підприємства і для питання передачі гуртожитку не мають значення.

Латкіна Г.І. згідно вимог Закону передача повинна здійснюватися з нульовою вартістю.

Олійник М.М. коли вартість гуртожитку входить до статутного капіталу Товариства, то згідно вищевказаних вимог Закону, Товариство при передачі гуртожитку рішенням загальних зборів повинно зменшити вартість статутного капіталу і тому вартість гуртожитку має суттєве значення.

Демешко В.В. при отримання всіх необхідних документів ви згодні прийняти гуртожиток в тому стані і якому він є безкоштовно?

Приходько Ю.В. додав, прийняти гуртожиток цілісним майновим комплексом.

Олійник М.М. відповідно до вимог ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.18 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» прийняття вказаного рішення є виключною компетенцією міської ради, я не уповноважений на прийняття таких рішень.

Хорольський В.В. щодо юридичної складової, на якій наголошує головуючий і яка на його думку є не вирішеною, то в порядок денний наступних зборів акціонерів буде включено питання розгляду здійснення значного правочину, яким є безоплатна передача гуртожитку. Вказаний правочин буде затверджено зборами акціонерів ПАТ «Завод БОМ» і питання буде знято.

Латкіна Г.І. зазначила, що Дніпрорудненська міська рада зобов’язана прийняти гуртожиток у комунальну власність, оскільки в ст.1 Законі України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» чітко прописано за яких умов гуртожиток не може бути прийнятий до комунальної власності. Також, наголосила на відповідальності за порушення вимог вищезазначеного Закону, і наголосила, що голова комісії, на її думку, перешкоджає здійсненню передачі та порушує вимоги законів.

Олійник М.М. відповідно до вимог аб.4 ст.1 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», рішень господарських судів та Верховного Суду України, вказаний Закон не поширюється на гуртожиток ПАТ «Завод БОМ», і без доброї волі власника, ніхто не може його примусити передати гуртожиток. Тому питання передачі гуртожитку треба вирішувати, як і треба шукати компроміси, шляхи виходу і вирішення виникаючих питань.

Безсмертна Т.М. звертаючись до мешканців гуртожитку запитала, коли б гуртожиток було передано безпосередньо мешканцям гуртожитку то чи взяли б вони його в тому стані, як він є, та з тими проблемами, що є в гуртожитку? І яким би чином вони вирішували б ті проблеми? Відповідь не була отримана.

Деркач В.С. запропонувала разом шукати компроміс, пропонувати шляхи вирішення проблеми, та допомоги мешканцям гуртожитку. Коли сьогодні міська рада готова нас почути, то давайте разом вирішувати всі питання, а необхідні довідки не є перепоною, та проблемою і будуть надані.

Латкіна Г.І. зазначила, що є Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», є Програма фінансування вказаних заходів, які мають виконуватися належним чином, в тому числі і Дніпрорудненською міською радою.

Мурашка Т.М. запитала представників ПАТ «Завод БОМ» чи надали вони документи про проведені ремонти, та чи взагалі проводилися такі ремонти ? Хорольський В.В. відповів на закид Мурашка Т.М. наступне. Ви ж самі сказали, що ремонти не проводилися, то які документи ми маємо надати?

Приходько Ю.В. зазначив, що коли голова комісії вимагає надати документи, то вони мають бути надані.

Матвєєв Є.С., який зазначив, що після прийняття гуртожитку до комунальної власності Дніпрорудненської міської ради, всі не вирішенні питання, і питання які будуть виникати будуть направлені до Дніпрорудненської міської ради. Однак, на сьогодні у Дніпрорудненської міської ради ресурси та джерела фінансування відсутні, у міському бюджеті дефіцит коштів. В міську програму внесені всі будинки які підлягають ремонту, тому комісія має знати в якому стані знаходиться гуртожиток. Окрім того, грошей на капітальні ремонти не буде ні сьогодні, ні завтра, і це необхідно розуміти. Як необхідно розуміти, скільки будуть коштувати ремонтні роботи, яка заборгованість мешканців, ПАТ «Завод БОМ» і т.п..

Також повинен бути розроблений алгоритм передачі. Тому пропоную комісії рекомендувати сесії прийняти гуртожиток до комунальної власності та запропонувати, яким саме чином його має бути прийнято. Наскільки мені відомо, в гуртожитку є проблема з реєстрацією мешканців, коли в одній кімнати зареєстровано дві особи, які мають право на приватизацію кімнати. І у мене питання до представників ПАТ «Завод БОМ», громадської спілки «Будівельник», мешканців гуртожитку, хто і яким чином буде вирішувати вказане питання. Питання залишилося без відповіді.

Демешко В.В. заяву щодо дольової участі ПАТ «Завод БОМ» в проведенні ремонту я не підтримую, оскільки ПАТ «Завод БОМ» зараз знаходиться у складному стані і у нього також відсутні ресурси. Однак, згоден і не заперечую, що в першу чергу необхідно ремонтувати дах гуртожитку. Яким чином це робити не маю відповіді. Ми, комісія, повинні прийняти гуртожиток, як придатний для проживання та такий, що знаходиться в задовільному стані, оскільки електричні мережі є і в задовільному стані – працюють, водопостачання та водовідведення, теплопостачання – в задовільному стані. Все працює. Дах, сходові клітини ми самі в змозі відремонтувати, а коли буде ОСББ, то буде порядок.

Латкіна Г.І. перед передачею повинні бути надані упорядковані списки зареєстрованих в гуртожитку осіб.

Олійник М.М. я налягаю, що всі необхідні та затребувані документи ПАТ «Завод БОМ» до 25.11.2013 повинні бути надані до міської ради

Кузьменко К.О., яка пояснила, що внесеними згідно з Постановами КМ № 81 від 06.02.2013, № 602 від 21.08.2013 до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.211 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» внесені такі зміни, які не дають можливості розрахувати та встановити тариф на житлово-комунальні послуги для гуртожитку по вул.Комсомольській, 17. І таким чином, коли гуртожиток буде прийнято до комунальної власності, і передано для обслуговування на баланс КУП «Наш дім», то останній не зможе встановити тариф на житлово-комунальні послуги, а без тарифу не має права надавати такі послуги. І тому необхідно зараз продумати, яким чином вирішити зазначену юридичну невідповідність, та хто буде надавати комунальні послуги гуртожитку , за яким тарифом і яким чином, хто буде обслуговувати вказаний будинок.

Олійник М.М., я пропоную, з метою вирішення питань, які піднімалися на нашому засіданні, усунення і розв’язання існуючої правової неузгодженості, створити в гуртожитку будинковий комітет. Створення будинкового комітету передбачено нормою ст.5, ст.14 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом України «Про органи самоорганізації населення». Я вважаю, що вказаний вихід є оптимальним рішенням, яке має задовольнити всі сторони. Також я вважаю, що у разі створення вказаного комітету, який до часу створення ОСББ буде спільно з міською радою вирішувати господарські, побутові та інші питання, депутати Дніпрорудненської міської ради нададуть згоду на прийняття гуртожитку до комунальної власності. Тому, я пропоную рекомендувати депутатам Дніпрорудненської міської ради надати згоду на прийняття гуртожитку до комунальної власності і передати гуртожиток на баланс будинкового комітету до вирішення питання створення ОСББ.

Голова комісії, вислухавши пропозиції всіх членів комісії запропонував вважати роботу комісії завершеною, оскільки вона виконала всі поставлені перед нею і залежні від неї завдання. Комісія вважає за можливе надання згоди на прийняття гуртожитку до комунальної власності, пропонує надати на розгляд сесії Дніпрорудненської міської ради такі пропозиції:

 

1.Розглянути на засіданні сесії Дніпрорудненської міської ради, яка відбудеться 28 листопада 2013 року, питання про безоплатне прийняття гуртожитку по вулиці Комсомольській, 17 до комунальної власності, та прийняти рішення про надання згоди на прийняття гуртожитку по вулиці Комсомольській, 17 до комунальної власності територіальної громади міста Дніпрорудне.

Передати гуртожиток на баланс будинкового комітету до вирішення питання створення ОСББ.

Передбачити та прописати у рішенні про надання згоди вимоги щодо зобов’язання власника - ПАТ «Завод БОМ» передати по Акту приймання-передачі усю необхідну інвентаризаційну (проектну, технічну, фінансову) документацію стосовно цього будинку, а також обліково-поквартирну (ордери, реєстраційні картки);

прийняти фінансову участь у здійсненні капітального ремонту гуртожитку у розмірі 50 відсотків від необхідної на ремонт суми.

2.Звернутися до Народного депутата України Бандурова В.В., Кабінету Міністрів України з вимогою забезпечення фінансування видатків, пов'язаних з передачею гуртожитків у власність територіальних громад, що здійснюються за рахунок передбачених на це відповідно до державної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад коштів державного та місцевих бюджетів.

3.При формуванні бюджету 2014 року передбачити кошти на розроблення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт гуртожитку по вулиці Комсомольській, 17.

 

 

Голосували одноголосно.

 

 

Голова комісії М.М.Олійник

Протокол вела член комісії Н.В. ПироговаДата размещения - 18.11.2013 09:38
просмотров - 1049