Ботулізм: зареєстрований новий випадок захворювання

У четвер 15.06.2017 року в інфекційне відділення Мелітопольської районної лікарні поступила у стані середньої важкості мешканка Мелітопольського району 1992 року народження, при огляді якій встановлено діагноз «ботулізм?».

Станом на 20.06.2017 року хвора знаходиться у стані середньої важкості з деяким покращенням.

Фахівцями ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» при епідеміологічному розслідуванні даного випадку захворювання на ботулізм встановлено, що жінка вживала рибу – тарань в'ялена, придбану в торгівельній мережі міста Мелітополь. Інформація про даний випадок направлена до територіальних органів Держпродспоживслужби 15.06.2017р. для прийняття відповідних заходів.

Нагадуємо, що в поточному році (станом на 20.06.2017р.) у Запорізькій області вже захворіло на ботулізм 10 чоловік (7 випадків), померлих немає.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію, що склалася з захворюваністю на ботулізм, ще раз пропонуємо виключити з раціону продукти харчування, які потенційно несуть загрозу захворювання на ботулізм – рибу копчену та в’ялену, копчені м’ясні вироби, консерви, особливо домашнього приготування.

У випадку появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати.

Тулушев Є.О., лікар з комунальної гігієни ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України»Дата размещения - 20.06.2017 07:42
просмотров - 206