Про ваучер та неформальне навчання

Василівський районний центр зайнятості інформує, що набув чинності Наказ Міністерства соціальної політики України від 13.05.2017 № 782 «Про затвердження змін до Переліку професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер».

Робітничі професії доповнено позиціями: верстатник деревообробних верстатів, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, машиніст бульдозера (будівельні роботи), машиніст екскаватора, машиніст крана автомобільного, монтажник систем утеплення будівель, охоронник, слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування, слюсар-сантехнік, швачка.

А для осіб з вищою освітою: кібербезпека; позиції: медична та психологічна реабілітація, фізична реабілітація замінено на медична психологія, фізична терапія, ерготерапія.

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах затвердженого бюджету.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму, тобто на сьогодні це - 32000 грн. 

Внесено зміни до Переліку робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 23 грудня 2013 року № 886, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 січня 2014 року за № 5/24782, доповнивши його позиціями такого змісту: 

4. Електрозварник ручного зварювання: 2-6

5. Продавець непродовольчих товарів: 3-5

6. Слюсар-ремонтник: 2-6

Відповідно до п.5 ст.35 Закону України «Про зайнятість населення» безробітні можуть підтвердити результати неформального професійного навчання за робітничими професіями за направленням служби зайнятості. За допомогою вищезазначених законодавчих актів, особи, які працювали на підприємстві, оволоділи певними професійними навичками, але не мали документального підтвердження, мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за результатами неформального навчання, зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України.

Для організації підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників у складі державної служби зайнятості створюються центри визнання результатів неформального професійного навчання, які забезпечують підтвердження професійної кваліфікації працівника за результатами неформального професійного навчання. Для цього залучаються центри оцінювання (навчальні заклади державної служби зайнятості, професійно-технічні навчальні заклади, підприємства, організації, установи, які мають право здійснення освітньої діяльності за визначеними професіями). Перелік центрів оцінювання та професій, за якими можна підтвердити кваліфікацію, затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, молоді й спорту та спільним представницьким органом з боку роботодавців.

Детальнішу інформацію про можливість отримання ваучерів та підтвердження результатів неформального професійного навчання можна отримати в центрі зайнятості за тел 7-42-83 та особисто.

 

Катерина Васильєва, заступник начальника відділу
активної підтримки безробітних Василівського
районного центру зайнятості
12.07.2017р.Дата размещения - 12.07.2017 19:25
просмотров - 195