До відома громадян!

05 березня 2017 року закінчився проектний термін (ЗО років) експлуатації енергоблока №3 Запорізької АЕС.

Для проведення всього комплексу робіт по продовженню терміну експлуатації 17 лютого 2017 року енергоблок № З ЗАЕС було виведено в плановий середній ремонт, який триватиме до 13 листопада 2017 року (270 діб). За цей час будуть виконані усі заплановані заходи з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблоку.

Роботи з підготовки енергоблока № 3 ЗАЕС до експлуатації у надпроектний термін виконуються відповідно до «Енергетичної стратегії України на період до 2030 року», схваленої розпорядженням КМУ № 1071 -р від 24.07.2013 р.

На сьогодні виконано великий обсяг робіт щодо забезпечення й обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації енергоблока ЗАЕС з дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, встановлених чинними нормами і правилами. Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока № З ЗАЕС буде приймати Державна інспекція ядерного регулювання України після вивчення та затвердження Звіту щодо періодичної переоцінки безпеки. Але цьому буде передувати робота з громадськістю шляхом проведення громадського обговорення та громадських слухань щодо можливості продовження експлуатації ядерної установки енергоблоку № 3, як це було при прийнятті рішення про продовження експлуатації у понад проектний термін енергоблоків №1,2 ЗАЕС у 2016 році.

Згідно зі статтею 11 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" громадяни та їх об'єднання мають право на участь в обговоренні проектів законодавчих актів і програм у сфері використання ядерної енергії, а також на участь в обговоренні питань, пов'язаних з розміщенням, проектуванням, спорудженням, експлуатацією та зняттям з експлуатації ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання.

З метою залучення громадян та їх об'єднань до участі у розгляді питань, пов'язаних з використанням ядерної енергії, виконком Дніпрорудненської міської ради організовує 16 серпня о 12.30 год. в кінотеатрі « Сучасник» (м. Дніпрорудне пр.Ентузіастів,16 ) зустріч у форматі громадських слухань з розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації ядерних установок та їх можливого впливу на навколишнє середовище.

 

Запрошуємо громадян, громадські організації, трудові колективи прийняти активну участь в обговоренні вище зазначених питань.

 

 

Виконком Дніпрорудненської міської радиДата размещения - 29.07.2017 06:58
просмотров - 305