УВАГА!

УВАГА!

ПЕРОРАЛЬНА ВАКЦИНАЦІЯ ДИКИХ ТВАРИН

ПРОТИ СКАЗУ!

 

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин і за якої уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту і без лікування завжди закінчується смертю. Поширюють у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини. Однак, основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця.

Напружена епізоотична ситуація в Україні та Запорізькій області щодо сказу потребує дієвих заходів профілактики цієї хвороби. У зв'язку із стійкою циркуляцією вірусу серед диких тварин, особливе місце в системі заходів боротьби зі сказом природного типу займає пероральна імунізація диких тварин, ефективність якої доведена світовим та європейським досвідом, а такожрезультатами, отриманими після проведення цих заходів в Україні.

У листопаді 2018 року на території Запорізької області планується проведення кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною з літаків АН-2. Розкидання приманок відбуватиметься над польовими і лісовими угіддями області, поза територіями населених пунктів.

Приманка безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м'ясо-кісткового борошна. У середині желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.

Прохання до мешканців району та області, при виявленні приманок не брати їх руками.

 

 

Василівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

В Запорізькій області, т. 7-23-92

Василівська районна державна лікарня

Ветеринарної медицини, т. 7-37-96Дата размещения - 09.11.2018 08:40
просмотров - 159