Розділи

Головна


Міський голова

Міська влада

Документи

Інформація  для  мешканців окремих  квартир

Інформація  для  мешканців окремих  квартир  м. Дніпрорудне,
які  перейшли на індивідуальне (газове) опалення, 
та споживачів нежитлових приміщень в житловому будинку

 

 

З  01 травня 2019 року набрав чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Він вносить ряд нових  і справедливих положень у розподіл і розрахунки спожитої теплової енергії, яка отримана всіма мешканцями багатоквартирних житлових будинків. Це стосується і тих, що мають індивідуальні системи опалення, і тих, що отримують централізовану теплову енергію.
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 315 від 22.11.2018 року запроваджена «МЕТОДИКА розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг». «Методика» вступила в силу спільно з вищезазначеним Законом України, тобто із 01.05.2019 року.
Тому  з 01.05.2019 року  КП «Дніпрорудненські теплові мережі»  почали  займатися  розробкою заходів для впровадження  в  м. Дніпрорудне  даної  «Методики»,  Виконавчим комітетом Дніпрорудненської міської ради були виділенні кошти для розрахунку теплового навантаження для приміщень підвалів та тепловтрати стояків приміщень квартир для 56 житлових будинків м. Дніпрорудне  організацією,  яка має право на виконання даного виду робіт,  а за рахунок КП «Дніпрорудненські теплові мережі»  придбано нове програмне забезпечення.
На даний час підприємство готово з початку опалювального періоду 2019-2020р.р.  впровадити «МЕТОДИКУ розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг».Ця «Методика» встановлює порядок визначення обсягів спожитої у будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об'єктами нерухомого майна, опалення місць загального користування тощо, де налічуються два та більше споживачів.
Дана «Методика» конкретно стосується 56  житлових будинків м. Дніпрорудне,  в  яких є  окремі квартири, які перейшли на індивідуальне (газове) опалення  та не несуть ніяких витрат за обсяг теплової енергії,  яка  втрачається  розподільчими трубопроводами системи централізованого опалення житлового будинку,  прокладеними в підвалі  або на горищі. Тобто після впровадження  «Методики»  в опалювальний період зменшиться вартість теплової енергії  за 1м2  для споживачів централізованого опалення.
У Методиці використовується такий термін, як місця загального користування (надалі - МЗК).
Житлові будинки спроектовано з урахуванням сукупного теплового режиму всіх приміщень за умови підтримання в них нормованої температури. Зокрема, проектом забудови передбачено опалення місць загального користування (МЗК) та в деяких житлових будинках сходових клітин. Внутрішньо-будинкові мережі централізованого опалення належать до інженерного-технічного обладнання житлового будинку і є його невід'ємною частиною. 
Місця загального користування - це місця призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців, тобто це підвал де відбуваються втрати теплової енергії у трубопроводах та в обладнанні внутрішньобудинкової системи опалення поза межами опалювальних приміщень.
Відповідно до ч. 1 та 2  ст. 12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» власники квартир, як співвласники місць загального користування, повинні брати участь у витратах на утримання будинку пропорційно опалювальній площі житла. Підтримання температури у МЗК відбувається не тільки через опалювальні пристрої, а також за рахунок теплопередачі крізь огороджувальні конструкції житлових приміщень.
Визначення та розподіл обсягу спожитої у будівлі теплової енергії на опалення МЗК та допоміжних приміщень здійснюється наступним чином:
У зв’язку з тим, що жоден будинок, підключений до мереж КП «Дніпрорудненські теплові мережі», не має окремих лічильників на опалення МЗК, обсяг теплової енергії, витрачений на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі, визначається як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі. 
Отже, відтепер мешканцям багатоквартирного житлового будинку, які мають індивідуальне опалення, будуть надходити платіжні документи на оплату МЗК, як їхня справедлива частка загального отримання послуги теплозабезпечення, що спожив цілий будинок.
Мешканцям багатоквартирного житлового будинку, які отримують централізовану теплову енергію, в платіжних документах графа на оплату МЗК  буде, як і раніше входити до загального розрахунку отриманої теплової енергії, зафіксованої приладом теплового обліку будинку, але за мінусом витрат, які відтепер повинні сплачувати власники «індивідуалки». Це цілком справедливо, адже вони користувалися опалювальними МЗК нарівні із тими, хто отримував тепло від централізованої мережі теплозабезпечення. Шановні  мешканці  окремих квартир,  які  перейшли на індивідуальне (газове) опалення  в 56  житлових будинків  м. Дніпрорудне,  переконливо просимо Вас  з’явитися  для укладання  договорів в  відділ збуту  кабінет № 10 КП «Дніпрорудненські теплові мережі», розташований за адресою: вул. Героїв праці, буд. 11 (3-й поверх над магазином «Сільпо»).
У разі необхідності  в додатковому роз’ясненні  звертатися  до  КП «Дніпрорудненські       теплові мережі»   за телефонами:
Відділ збуту  -   7-61-08
Бухгалтерія по звірці - 6-26-37

 Дата размещения - 02.10.2019 11:11
просмотров - 161