Розділи

Головна


Міський голова

Міська влада

Документи

УВАГА!!!

ГРОШІ ВАШІ -СТАЛИ НАШІ

Останнім часом до найпоширеніших способів обману приєдналися шахрайства з використанням засобів мобільного зв'язку. На мобільні телефони пенсіонерів приходять смс - повідомлення про якісь виграші або блокування банківських карт. І для того, щоб вирішити проблему з картою або отримати законний приз, заплативши належне держмито, їх власник повинен негайно перевести гроші на незрозумілі рахунки або номери телефонів. Тут робиться розрахунок на незнання людьми комунікаційних технологій. Чи треба говорити, що захистити себе можна, лише повністю ігноруючи подібного роду повідомлення і частіше згадуючи народну мудрість про безкоштовний сир у мишоловці.

ЛЖЕСОЦРОБІТНИКИ

Часто шахраї приходять у квартири довірливих пенсіонерів під виглядом співробітників комунальних служб, відділів соціального захисту або благодійних організацій під приводом оформлення документів для соціальних виплат або допомоги, цільових путівок, святкових наборів, придбання продуктів за спеціальними цінами, надання медичних послуг на дому, вимірювання тиску, здачі аналізів, планового лікарського огляду. Як правило, в контакт з людьми похилого віку вступають жінки середнього віку, привабливої зовнішності, з приємними манерами і готовністю слухати розповіді старих людей. Вони швидко потрапляють до них у квартиру, входять у довіру і з'ясовують між справою, де власник зберігає цінні речі, гроші. А потім вже тільки справа часу і техніки відвернути господаря будинку і вкрасти, що їх цікавить.

ЗНЯТТЯ ПОРЧІ ТА ДИВОВИЖНЕ ЗЦІЛЕННЯ

Особливо небезпечну категорію шахраїв становлять різноманітні гадалки, провидиці, віщунки, самозвані цілительки, які кочують від будинку до будинку, з села в село. Зазвичай вони наділені надзвичайною інтуїцією та на підсвідомому рівні знають психологію людини. «Зняття порчі» - коронний номер будь - якої віщунки, якій, якій у більшості випадків притаманні яскраво виражені «національні ознаки». Хоча сьогодні шахрайки все частіше вдаються до зміни зовнішності - фарбують волосся, змінюють одяг на більш сучасний.

Схема шахрайства надзвичайно проста. Майбутню жертву зупиняють під будь - яким приводом просто посеред вулиці, запитують котра година або як дістатися до певного пункту призначення. Одним словом, запитують будь - що, аби тільки вступити з людиною у розмову. В якості подяки за отриману інформацію пропонують зняти «порчу», наведену заздрісниками. Жертву одразу піддають сильному психологічному впливу, маніпулюючи найуразливішими місцями кожної людини - життям, здоров'ям рідних та близьких особистим щастям. Погодьтесь, що більшість з вас, почувши звістку про загрозу життю наприклад батьків чи дітей, все згодиться віддати, аби уникнути неприємності. Саме на це і розраховують шахрайки, які до речі, нерідко володіють певною здатністю вводити свою жертву у якийсь надзвичайний гіпнотичний стан.

 

 

Контактні телефони: Відділів поліції: - м. Василівка (061 75) 7-24-28 - м. Дніпрорудне (06175) 7 -19-09 або 102Дата размещения - 27.01.2020 14:27
просмотров - 119