Розділи

Головна


Міський голова

Міська влада

Документи

Травневе підвищення пенсій

Частиною другою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) передбачено здійснення щорічного перерахунку пенсій, так званої індексації, у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески і яку враховують для обчислення розміру пенсії.

Розмір, дата і порядок такого збільшення визначаються в межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України. Це визначено в постанові Кабінету Міністрів України від 01.04.2020року №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020році», якою внесено зміни до застосованого 2019року Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою Кабінету Мністрів України від 20.02.2019року №124 (далі – Порядок 124).

Пунктом 2 постанови 251 встановлено, що 2020 року перерахунок пенсій згідно з Порядком 124 здійснюється із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески і яка враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1.11.

Якщо розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, зазначеного в цьому пункті, не досягає 100грн, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

 

Перерахунку підлягають пенсії, обчислені: 

за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

відповідно до статей 54 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон 796) у розмірі відшкодування фактичних збитків;

пенсії по інвалідності військовослужбовцям строкової служби та членам їхніх сімей у зв’язку з втратою годувальника, обчислені за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон 2262). 

Водночас. якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської ктастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які одержують пенсію, призначену відповідно до закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 зазначеного Закону (чловіки-35, жінки-30 років), не досягає 2100грн, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Ця доплата враховується під час подальших перерахунків пенсії.Дата размещения - 15.05.2020 12:20
просмотров - 173