Розділи

Головна


Міський голова

Міська влада

Документи

Звернення до мешканців міста з проханням дотримуватися правил безпечної поведінки відпочиваючи на водоймах

ЗСУВ ҐРУНТУ: ЯК УБЕРЕГТИСЯ

Зсуви відбуваються у результаті порушення умов рівноваги схилів, найчастіше вздовж берегів річок і водойм; головною причиною їх виникнення є насичення підземними водами глинистих порід, внаслідок чого величезні маси ґрунту сповзають по схилу. Крім того, ризик виникнення зсуву підсилюють рясні опади.

Заходи реагування під час зсувів ускладнено тим, що процес відбувається швидко, інколи — за лічені хвилини, тому найкращий варіант — уникати потенційно небезпечних місць.

При появі перших ознак зсуву повідомте органи місцевого самоврядування або оперативного диспетчера (тел. 101).

У разі виникнення небезпеки одразу телефонуйте до рятувальників за номером телефону «101»!

 Бережіть своє здоров’я і життя!

 

Звернення до мешканців міста з проханням дотримуватися правил безпечної поведінки відпочиваючи на водоймах.

Коли за вікном спекотне літо все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, передусім до річки. Все більше людей в вихідні масово вирушають на відпочинок до водойм. Не замислюючись над правилами безпечної поведінки, купаються у необладнаних місцях, нерідко - у стані сп’яніння, пірнають у воду, запливають далеко від берега.

Тому на часі говорити про воду, а точніше про правила поводження людей на водоймах, щоб відпочинок приносив радість. 

Основними умовами безпечного відпочинку на водоймах є правильний вибір і обладнання місць для купання, навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання, постійний контроль за дітьми з боку дорослих.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечнішим є перебування на воді у світлу пору доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.   

Длябезпечного відпочинку на пляжі радимо дотримуватися простих правил.

1. Утриматися від спокуси відвідати менш людний «дикий» пляж. Безпеку цього місця ніхто не може гарантувати: невідомо, чи безпечна берегова територія, чи є поблизу берега приховані течії, яке дно біля річки (пісок, мул, сміття, ями тощо), чи ростуть тут водорості й інші потенційно небезпечні чинники.

2. Відпочинок на воді безпечний тільки у спеціально визначених та обладнаних для цього місцях. Вимоги безпеки до пляжів, місць масового відпочинку людей на водних об’єктах: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0566-17.

3. Пляжі варто відвідувати у світлу частину доби у теплу маловітряну погоду і за комфортної температури повітря.

4. Перш ніж пірнати у воду, переконайтеся у безпеці дна і достатній його глибині.

5. Плавати слід 15-20 хвилин, щоб уникати перевтоми, оскільки без спеціальної підготовки брати участь у тривалих запливах може бути небезпечно.

6. Відпочинок біля водойми заборонений у стані алкогольного сп’яніння.

7. Перебування дітей на пляжі чи у водоймі мають постійно контролювати дорослі.

За даними ДСНС України, з початку року на наших водоймах загинуло 274 людини, зокрема 25 дітей. При цьому врятовано 138 людей, зокрема 20 дітей.

Закликаємо бути свідомими і дбати про свою безпеку!Дата размещения - 09.06.2020 08:11
просмотров - 313