Розпорядження міського голови

ДНІПРОРУДНЕНСЬКА МІСЬКА РАДА

ВАСИЛІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я М І С Ь К О Г О Г О Л О В И


Від «29» червня 2017р. № 198

м. Дніпрорудне

 

Про вжиття заходів щодо запобігання

задухи водних біоресурсів та уникнення

надзвичайної екологічної ситуації на території

підконтрольній Дніпрорудненській міській раді

 

На виконання розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 14.06.2017 № 282 та листа заступника голови Василівської районної державної адміністрації від 21.06.2017 № 1398/01-05 «Про заходи щодо недопущення задухи водних біоресурсів у Каховському, Дніпровському водосховищах та Азовському морі», керуючись статтями 14, 32, 47 Закону України «Про тваринний світ», статтею 11 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

1. Затвердити склад робочої групи з розв’язання проблеми сезонної загибелі водних біоресурсів в акваторії Каховського водосховища (далі – робоча група) (Додаток №1).

2. Затвердити план заходів щодо запобігання та виявлення явищ задухи і загибелі водних біоресурсів та уникнення надзвичайної екологічної ситуації на території підконтрольній Дніпрорудненській міській раді влітку 2017 року (Додаток №2).

3. Затвердити перелік постів з контролю за місцями можливої задухи і виконання заходів з метою недопущення задухових явищ в акваторії Каховського водосховища (Додаток №3).

4. Робочій групі з метою недопущення задухових явищ в акваторії Каховського водосховища:

4.1. Залучати до виконання заходів співробітників екологічних та громадських організацій, фахівців держпродспоживслужби та рибогосподарських підприємств;

4.2. Здійснювати постійний моніторинг санітарного режиму водного середовища Каховського водосховища в місцях можливої задухи во дних біоресурсів;

4.3. У разі задухи водних біоресурсів забезпечити на підзвітних територіях своєчасне збирання та утилізацію водних біоресурсів підприємствами, які займаються утилізацією товарів тваринного походження при наявності такого дозволу;

4.4. Забезпечити недопущення несанкціонованого використання загиблих водних біоресурсів на території міста та при необхідності повідомити суміжні населені пункти;

4.5. Інформувати відділ житлово-комунального господарства та будівництва Василівської районної державної адміністрації протягом червня - серпня кожної п’ятниці, починаючи з 30.06.2017 року, з обов’язковим паперовим підтвердженням.

5. Організацію виконання даного розпорядження покласти на першого заступника міського голови Малиша С.Г.

 

 

Міський голова Ю.М.КОРОБОВ

 

 

Додаток № 1

до розпорядження міського голови

від 29.06.2017 № 198

 

СКЛАД

робочої групи з розв’язання проблеми сезонної загибелі водних біоресурсів у акваторії Каховського водосховища

 

ГОЛОВА РОБОЧОЇ ГРУПИ: Торопова Н.А. керуюча справами виконкому

ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РОБОЧОЇ ГРУПИ: Малиш С.Г. перший заступник міського голови

ЧЛЕНИ РОБОЧОЇ ГРУПИ:

П. І. Б.

посада

Контактний телефон

Кемеров Григорій Володимирович

Начальник відділу з питань НС та ЦОН

098-709-13-14

Піддубна Надія Миколаївна

ФОП

097-529-32-00

Головко Ольга Сергіївна

Науковий співробітник-гідробіолог НПП «Великий луг»

097-949-35-09

Дейнега Віктор Олексійович

Керівник ПП «Анапас»

067-775-91-07

Асламова Олеся Юріївна

Начальник ЦО КУП “Наш дім”

068-248-76-44

Бахіркін Валерій Федотович

Голова гаражного кооператив №2

067-973-43-04

Здор Віталій Анатолійович

Директор Дніпрорудненського ринку

097-936-66-19

Замула Анатолій Васильович

Начальник ДПРЧ-16

067-999-00-60

 

 

Перший заступник міського голови С. Г. Малиш

 

 

 

Додаток № 2

до розпорядження міського голови

від 29.06.2017 № 198

 

 

ПЛАН

заходів щодо запобігання та виявлення явищ задухи і загибелі водних біоресурсів та уникнення надзвичайної екологічної ситуації на території підконтрольній Дніпрорудненській міській раді влітку 2017 року

1. Терміном до 30.06.2017 року створити та подати перелік постів з контролю за станом водних біоресурсів (в подальшому даний перелік може доповнюватись та оновлюватись);

2. Підготувати технічні засоби для виявлення явищ задухи водних біоресурсів.

3. На підконтрольних місцях, здійснювати періодичні перевірки якості очистки стічних вод та місць їх скиду у рибогосподарські водні об’єкти. Звернути особливу увагу на виявлення місць несанкціонованого скидання стічних вод, побутових та інших відходів.

4. Відділу з питань НС та ЦОН міської ради та працівникам КУП «Нащ дім», НПП «Великий Луг» та інших зацікавлених осіб і організацій, в тому числі, рибалок-аматорів здійснювати постійний контроль за станом водних біоресурсів особливо в літній період. Особливу увагу звертати на ділянки водойм, де можливе виникнення явищ задухи і загибелі риби та інших водних біоресурсів внаслідок забруднення водойм стічними водами, побутовими та промисловими відходами та специфіки самих ділянок (особливості гідрологічного і гідрохімічного режимів та інше). При виявленні явищ задухи та загибелі риби негайно інформувати Дніпрорудненську міську раду, інші природоохоронні установи та приймати міри щодо запобігання явищ задухи.

5. Оповістити громадськість через засоби масової інформації, що у разі виявлення явищ задухи та загибелі водних біоресурсів, слід негайно повідомляти Дніпрорудненську міську раду та інші природоохоронні органи.

6. У випадках виявлення загибелі риби та інших водних біоресурсів обов’язково оформляти документи (акти) щодо загибелі водних біоресурсів відповідно до існуючих методик та здійснювати фото- чи відеофіксацію фактів загибелі риби.

7. Забезпечити збирання та утилізацію водних біоресурсів на підприємствах, які займаються утилізацією товарів тваринного походження при наявності відповідного дозволу.

 

 

Перший заступник міського голови С. Г. Малиш

 

 

Додаток № 3

до розпорядження міського голови

від 29.06.2017 № 198

 

 

ПЕРЕЛІК ПОСТІВ

з контролю за місцями можливої задухи

 

 

№ п/п

Місто розташування

1

Міський пляж

2

Річковий порт

3

Ставок (біля гаражного кооперативу №2)

 

 

Перший заступник міського голови С. Г. Малиш