Розділи

Головна


Міський голова

Міська влада

Документи

Звіти про відстеження регуляторних актів

ЗВІТ
про результати відстеження результативності регуляторного акту

 

1. Назва регуляторного акту – рішення виконавчого комітету Дніпрорудненської міської ради від 21 лютого 2012 № 18 «Про затвердження Порядку подання та розгляду розрахунків економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг для встановлення тарифів на відповідні послуги»

2. Виконавець заходів з відстеження – апарат виконавчого комітету Дніпрорудненської міської ради.

3. Цілі прийняття акта – встановлення відповідно до норм чинного законодавства процедури підготовки, обґрунтування та подання пропозицій по розгляду розрахункових матеріалів по визначенню економічно обґрунтованих витрат на виробництво і надання житлово-комунальних послуг і затвердження тарифів на відповідні послуги, які виробляються та надаються суб’єктами господарювання незалежно від форм власності на території міста Дніпрорудне

4. Строк виконання заходів з відстеження – через 1 рік після набрання чинності регуляторного акту

5. Тип відстеження – повторне

6. Методи одержання результатів відстеження – аналіз показників фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста, які виробляють та надають житлово-комунальні послуги, за 2012 рік.

7. Дані, на основі яких відстежувалася результативність:

- звіт про виконання місцевого бюджету за доходами (додаток 12 до Порядку виконання місцевого бюджету за доходами) за 2012 рік в частині надходжень плати комунальними підприємствами податку на прибуток);

- податкові декларації КП «Дніпрорудненські теплові мережі» та КУП «Наш дім» ДМР за 2012 рік

- інформація загального відділу апарату міської ради і виконавчого комітету про реєстрацію матеріалів КП «Дніпрорудненські теплові мережі» на встановлення тарифів для населення на послуги з централізованого опалення.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акту:

Найменування показників

Фактичні дані за 2011 рік (за даними фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста)

Фактичні дані за 2012 рік (за даними фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста)

1. Сума надходжень до міського бюджету в частині плати комунальним підприємством податку на прибуток (за даними податкових декларацій за рік), тис. грн..

281,4

146,8

2.Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія регуляторного акту, шт..

2

1

3.Розмір коштів та час, які витрачаються суб’єктами господарювання для виконання вимог регуляторного акту:

Витрат коштів суб’єктами господарювання на виконання вимог регуляторного акту не передбачається.

Витрати часу на виконання вимог регуляторного акту становитимуть близько 50 календарних днів з дати реєстрації поданих матеріалів у загальному відділі виконкому.

Витрати коштів були пов’язані з опублікуванням інформації для населення про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад. Відповідні витрати коштів не були передбачені регуляторним актом, оскільки зазначена норма чинного законодавства по доведенню інформації до населення була прийнята після набуття ним чинності. Час на виконання вимог регуляторного акту склав від 21 доби до 43.

4. Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень цього регуляторного акту, %

близько 100%

100%

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акту:

В результаті реалізації регуляторного акту:

9.1. Відповідно до податкових декларацій надходження до міського бюджету податку на прибуток від господарської діяльності комунальних підприємств міста за 2012 рік зменшились, що не пов’язано з запровадженням регуляторного акту. Негативно вплинуло на платежі до бюджету отримання КП «Дніпрорудненські теплові мережі» збитків за результатами фінансово-господарської діяльності по причині збільшення витрат підприємства на оплату природного газу при виробництві і наданні послуг для населення. В наслідок того, що відповідно до Наказу Мінпаливенерго від 15.07.2010 року № 288 підприємство по ціні, встановленій для населення в розмірі 1309,20 грн. за 1000 м3, сплачувало тільки частину природного газу, яка витрачалась на реалізацію теплової енергії, а оплата іншої частини газу, яка використовувалась на підживлення системи опалення за рахунок втрат в тепловій мережі, здійснювалась за ціною, як для інших споживачів в розмірі 4661,74 грн. за 1000 м3, загальна вартість спожитого природного газу значно збільшилась, що не було враховано при встановленні тарифів для населення і спричинило необґрунтовані збитки підприємства.

9.2. Протягом терміну з дати прийняття регуляторного акту за визначеною встановленим Порядком процедурою були підготовлені і надані розрахункові матеріали комунальним підприємством «Дніпрорудненські теплові мережі» на встановлення тарифів для населення на послуги з централізованого опалення та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в частині надання послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем централізованого опалення..

9.3. Виконання вимог даного регуляторного акту не передбачало витрат коштів суб’єктами господарювання. Витрати коштів КП «Дніпрорудненські теплові мережі» при встановленні тарифів для населення були пов’язані з оприлюдненням в газеті «Нова Таврія» інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад відповідно до Порядку, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 року №390. Дані витрати коштів цілком пов’язані зі змінами в чинному законодавстві з питань ціноутворення на житлово-комунальні послуги за період дії прийнятого регуляторного акту. По КП «Дніпрорудненські теплові мережі» витрати часу на виконання вимог регуляторного акту при встановленні тарифів на послуги з централізованого опалення склали 21 добу (за даними загального відділу апарату міської ради і її виконавчого комітету лист-клопотання від комунального підприємства на встановлення тарифів від 11.10.2012 № 01/246 зареєстровано 11.10 2012 за № 2451, рішення виконкому міської ради по встановленню КП «Дніпрорудненські теплові мережі» тарифів для населення на послуги з централізованого опалення № 201 прийнято 31.10.2012). При встановленні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в частині надання послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем централізованого опалення витрати часу на виконання вимог регуляторного акту склали 43 доби.

9.4. Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень регуляторного акту становить 100% за рахунок оприлюднення регуляторного акту в газеті Василівської районної ради «Нова Таврія» 03 листопада 2012 року, шляхом розміщення в мережі Інтернет на офіційному сайті Дніпрорудненської міської ради і виконавчого комітету, на інформаційному стенді в читальній залі КЗ «Дніпрорудненська міська бібліотека».

 

 

Міський голова Є.С.МАТВЄЄВ

Дата размещения - 20.03.2013 13:31
просмотров - 954