Розділи

Головна

Міська влада

Виконавчi органи ради та вiддiли

Документи

Зустріч фахівців Запорізької АЕС з громадою міста

Інформація

27 травня 2020 року закінчився проєктний термін (30 років) експлуатації енергоблока № 5 Запорізької АЕС.

Для проведення всього комплексу робіт з продовження терміну експлуатації 16 квітня 2020 року енергоблок № 5 ВП ЗАЕС було виведено в плановий середній ремонт. На блоці будуть виконані усі заплановані заходи з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проєктний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока.

Робота з підготовки енергоблока № 5 ВП ЗАЕС до експлуатації у надпроєктний термін виконуються відповідно до «Енергетичної стратегії України на період до 2035 року», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 605-р.

На сьогодні виконано великий обсяг робіт із забезпечення й обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації енергоблока № 5 ВП ЗАЕС з дотриманням вимог національних норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки та рекомендацій МАГАТЕ.

Рішення про продовження терміну експлуатації енергоблока № 5 ВП ЗАЕС буде приймати Держатомрегулювання України після вивчення та затвердження Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Але цьому буде передувати робота з громадськістю шляхом проведення громадського обговорення та громадських слухань щодо можливості продовження експлуатації ядерної установки енергоблока № 5, як це було при прийнятті рішень про продовження експлуатації у надпроєктний термін енергоблоків № 1, 2 ВП ЗАЕС у 2016 році, енергоблока № 3 ВП ЗАЕС у 2017 році та енергоблока № 4 ВП ЗАЕС у 2018 році.

Важливим чинником при прийнятті рішень з таких питань, як продовження експлуатації ядерних установок у надпроєктний термін, є участь громадськості в обговоренні матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну їх експлуатації та можливого впливу на навколишнє середовище.

Згідно зі статтею 11 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» громадяни та їх об’єднання мають право на участь в обговоренні проєктів законодавчих актів і програм у сфері використання ядерної енергії, а також на участь в обговоренні питань, пов’язаних з розміщенням, проєктуванням, спорудженням, експлуатацією та зняттям з експлуатації ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання.

З метою залучення громадян та їх об’єднань до участі у розгляді питань, пов’язаних з використанням ядерної енергії 4 серпня 2020 року о 10:00 у великій залі кінотеатру «Сучасник» м. Дніпрорудне, пр. Ентузіастів, 16, відбудеться зустріч фахівців Запорізької АЕС з громадою міста Дніпрорудне у форматі громадських слухань з розгляду матеріалів Запорізької АЕС з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації ядерних установок та їх можливого впливу на навколишнє середовище.

Виконком Дніпрорудненської міської радиДата розміщення - 21.07.2020 10:18
Переглядів- 315