Розділи

Головна

Міська влада

Виконавчi органи ради та вiддiли

Документи

Центр соціального обслуговування - для Дніпрорудненської територіальної громади

Комунальна установа «Центр соціального обслуговування» була створена Дніпрорудненською міською радою в січні місяці 2021 року. Центр утворився з метою надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання/перебування.

Територіально Центр охоплює населення міста Дніпрорудне та сіл Златопіль і Маячка.

Для надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування та громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги функціонує відділення соціальної допомоги вдома. Соціальні працівники надають послуги з прибирання приміщень, допомоги в приготуванні їжі, придбання продуктів харчування та ліків, супроводу в лікарню, виклику лікаря, забезпечення водою, допомагають в оплаті комунальних послуг, оформленні житлових субсидій, пільг, соціальних допомог тощо. На даний час у відділенні працює 11 соціальних робітників, які обслуговують 117 осіб, з них 25 інвалідів. За перший квартал 2021 р. надано 13973 послуги з догляду вдома. Середнє навантаження на одного робітника складає 11 осіб. Щоб краще було уявити важливість цієї роботи, наведемо для прикладу об’єм робіт, який вони виконали за три місяці: закупка продуктів харчування та медикаментів – 4780 разів, прибирання – 754, організація консультації з лікарем – 61, приготування їжі – 317, доставка води з колодязя – 182, доставка вугілля, дров – 184 та інші послуги.

 

 

 

В установі працює перукар, який надає послуги на дому нашим підопічним.

Особливу підтримку соціальних робітників громадяни відчули під час карантину, спричиненого поширенням короновірусної хвороби (COVID-19), оскільки у цей час літні люди потребують ще більше уваги і підтримки.

У відділенні соціальної допомоги вдома функціонує пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації. Засобами реабілітації на даний час користуються 5 осіб похилого віку.

Для оцінки якості надання послуг, які надаються відділенням соціальної допомоги вдома було організовано анонімне анкетування. В опитуванні прийняло участь 37 осіб, що становить 32% від загальної кількості отримувачів послуги. В ході опрацювання анкет виявлено позитивну тенденцію у процесі надання соціальної послуги, задоволення індивідуальних потреб отримувачів послуги, дотримання вимог і показників забезпечення якості, встановлених Державним стандартом догляду вдома.

З сім’ями, дітьми та молоддю, які належать до вразливих груп населення та/або опинилися у складних життєвих обставинах (СЖО) працює фахівець із соціальної роботи, який надає наступні соціальні послуги:

- соціальний супровід сімей, які потрапили у СЖО; відвідування сімей з новонародженими дітьми з метою перевірки цільового використання коштів та надання пропозицій щодо припинення виплати при народженні(усиновленні) дитини; оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах; соціально-психологічна підтримка внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО; соціальний супровід прийомних сімей, сімей опікунів, піклувальників та усиновлювачів; соціальний патронаж дітей і молодих людей, які перебувають у конфлікті із законом; підтримка осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі; соціальний патронаж та соціальний супровід осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнені від подальшого відбування зазначених видів покарань на підставі, передбачених законом; соціальне, психологічне, інформативне консультування; соціальна адаптація осіб і сімей СЖО; представництво інтересів кризового та екстреного втручання; посередництво; робота із запобігання відмовам від новонароджених дітей; виявлення кандидатів вихователів для патронату сім’ї; проведення профілактичних бесід у навчальних закладах щодо попередження наркоманії, профілактики туберкульозу, попередження насильства, торгівлю людьми тощо; надання благодійної та матеріальної допомоги при залученні волонтерів, фізичних осіб-підприємців, фізичних осіб. ).

За перший квартал 2021 року фахівцем із соціальної роботи було охоплено соціальними послугами 35 сімей (179 осіб), серед яких:

- 29 сімей (147 осіб) з новонародженими дітьми, у яких проводилась оцінка потреб та перевірка цільового використання коштів державного бюджету, спрямованих на виплату допомоги при народженні дитини, з них одній сім’ї виплата була призупинена;

- 3 багатодітні сім’ї (16 осіб), у яких проводилась оцінка потреб та перевірка цільового використання державної допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях;

-1 сім'я (5 осіб) в якій по відношенню до малолітніх дітей відбувався булінг в школі;

-2 сім’ї (11 осіб) по яким надійшли повідомлення про неналежне виконання батьківських обов’язків, в яких було здійснене відвідування та оцінка потреб.

8 сімей, в яких 22 дитини, поставлено на облік, як таких, які перебувають у складних життєвих обставинах. 4 сім’ям, у яких 9 дітей, були надані інформаційні послуги та гуманітарна допомога.

 

Шляхом співпраці з Всеукраїнською благодійною організацією АСЕТ надана спонсорська допомога у вигляді засобів гігієни та інвалідної коляски.

Центр дуже потребує співпраці з благодійниками міста. Будемо щиро вдячні підприємствам, приватним підприємцям та небайдужим громадянам, які виявлять бажання надати допомогу нашим підопічним.

«Центр соціального обслуговування» дуже потрібен для територіальної громади міста. Підопічні в центрі – різні, кожен по своєму ставиться до життя. Але, всі без винятку, потребують душевного тепла, турботи, уваги. Саме тому головний принцип роботи Центру – повага до особистості кожного підопічного.

Творити добро – справа зовсім неважка. Просто варто хоча б інколи перейнятися чужою долею, відчути чужий біль – і ти вже ніколи не оминеш того, хто потребує бодай невеликої частинки твоєї людяності.

 

 

 

Директор КУ «Центр соціального обслуговування» Дніпрорудненської

міської ради

Віта ДУНАЄНКО

Дата розміщення - 26.04.2021 11:13
Переглядів- 153