Розділи

Головна

Міська влада

Виконавчi органи ради та вiддiли

Документи

Корисні посилання

Асоціація міст України

22 вересня – ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ УКРАЇНИ

22 вересня ми з вдячністю і повагою вшановуємо колишніх партизан і підпільників – людей, які у роки війни ставали до нерівного бою з фашистськими окупантами і своєю мужністю та відвагою наближали день Перемоги в тилу ворога.

У цей день ми згадуємо й тих ветеранів партизанського руху, хто не дожив до світлого дня Перемоги, але назавжди залишився у пам’яті нащадків.

Після жовтня 1941 року, коли німецькі окупанти зайняли Василівський район, підпільно-партизанський рух розгорнувся всюди, в тому числі й на сучасній території Дніпрорудненської міської територіальної громади.

Мешканці села Златопіль організували у плавнях партизанські загони та завдавали відчутних ударів ворогові. У партизанському русі взяла участь вся сім’я Гречки - Герасим та Ганна Гречки мали у Златополі явочну квартиру, а у плавнях партизанили їхні сини. За героїзм і мужність у роки війни всі вони були нагороджені медалями «За бойові заслуги».

Не можна не згадати й Ольгу Швачку, ім’ям якої назвали вулицю у с. Златопіль.

Виконуючи доручення командира партизанського загону, ця відважна жінка пройшла величезну відстань плавнями і степами, де на кожному кілометрі на неї чекала смерть. Вона була дуже обережна, але не змогла вберегтися. Фашисти схопили її й три тижні били й катували у Балках, але вона мовчала - не зрадила своїх побратимів і свідомо пішла на муки і смерть.

За визволення рідної землі боролися у тилу ворога Василина Охрименко, Іван Семеренко, Петро Фокін.

Низький уклін Вам, шановні захисники рідної землі! Світла пам’ять полеглим...

Ми безмежно вдячні Вам за мужність, героїзм, відданість Батьківщині.

Зичимо кожній родині ветерана міцного здоров’я та мирного неба над головою!

Дата розміщення - 21.09.2021 15:01
Переглядів- 172