Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Роз'яснення стосовно відстрочки від призову для військовозобов'язаних

29.05.2024

Відстрочка – це відтермінування призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з наявністю підстав, визначених у статті 23 Закону України № 3633-ІХ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та у Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (додаток 5), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560.
Щодо питань, які часто виникають у військовозобов’язаних, стосовно відстрочки від призову, Міністерство оборони України надало роз'яснення.

Як отримати відстрочку?
Щоб отримати відстрочку, необхідно особисто з’явитися до ТЦК та СП з відповідними документами, які підтверджують право на відстрочку. Форму заяви та перелік документів можна знайти в Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560. Перелік необхідних документів залежить від підстави для відстрочки, визначеної у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Скільки часу розглядають документи на відстрочку?
Заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, розглядають протягом семи днів з дати їх надходження до комісії в ТЦК та СП. Термін розгляду може бути продовжено, якщо комісія звернулася за додатковою інформацією до інших державних органів. У такому випадку документи розглянуть не пізніше наступного дня після отримання відповіді.

Як дізнатися про рішення щодо відстрочки?
Про прийняте комісією ТЦК та СП рішення повідомлять телефоном, листом на електронну адресу або поштою. У разі позитивного рішення військовозобов’язаному буде надано довідку (додаток 6 до Порядку), а у разі відмови – письмове повідомлення із зазначенням причин (додаток 7до Порядку).
Інформація про надану відстрочку також відображатиметься в мобільному застосунку для військовозобов’язаних Резерв+.

Чи можуть мене призвати, якщо документи на розгляд комісії вже подані?
Ні.
До ухвалення комісією рішення щодо надання відстрочки військовозобов’язаний не направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби та не підлягає призову.
Додамо, що право на відстрочку військовозобов'язаному можна реалізувати лише до моменту набуття статусу військовослужбовця шляхом активних дій та оформлення цієї відстрочки уповноваженим органом. Крім того, Кабмін вніс зміни до Положення про ТЦК та СП – тепер вони перевірятимуть підстави надання відстрочок. Відповідні зміни внесені постановою Кабміну від 16.05.2024 р. № 558 до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше