Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Що робити, якщо окупанти заселились у ваше помешкання?

14.02.2024

❗️За таких обставин постраждалі мають право сповістити правоохоронні органи про факт захоплення, незважаючи на те, коли саме це відбулося.

📢 Центр прав людини ZMINA роз'яснив, як діяти українцям у разі незаконного заселення в їхнє помешкання. Детальні інструкції та поради можна знайти за посиланням.

👮‍♂️Потерпілий має подати заяву про злочин до Національної поліції або Служби безпеки України. В ній необхідно вказати свої особисті дані й за можливості додати до заяви зібрані документи або відомості про злочин.

Це може бути така інформація:

✅ Документи, які підтверджують право власності на житло (можна пред’являти як паперові, так і цифрові копії).

✅ Загальне фото помешкання, речей або надати опис їх зовнішнього вигляду (розміри, колір тощо).

✅ Відомі деталі правопорушення (коли та хто зайняв житло, скільки людей там наразі мешкає тощо).

✅ Якщо свідком незаконного заселення виявився сам заявник, бажано надати інформацію щодо порушників (їхня зовнішність, приблизний вік, в чому вони були вдягнуті, імена чи позивні, їхній транспорт).

✅ За можливості записати та передати правоохоронцям контакти людей, які були свідками злочину.

☝️ Важливо! Заяву про злочин можуть подати як самі потерпілі, так і їхні родичі, друзі, знайомі, а також ті, хто став свідком такого випадку.

Повідомити про злочин та подати заяву можна таким чином:

📲 Звернувшись до Нацполіції за номером 102 (цілодобово) або обравши найближче відділення поліції, адресу та контакти якого можна дізнатися на мапі за посиланням:

📲Звернувшись до СБУ за номером: (044) 256-99-91 або на електронну пошту: callcenter@ssu.gov.ua.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше