Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Як надати допомогу людині, яка пережила стресову ситуацію

15.02.2024

У таких випадках першу психологічну допомогу має надавати фахівець. Однак, якщо саме в цю мить психолога поруч немає, вам стануть у пригоді поради від фахівців Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.

1. Проведіть людину до безпечного тихого місця, де вона зможе відпочити. Допоможіть зручно сісти, за потреби зніміть її взуття.

2. Більше розмовляйте з людиною, ставте їй прості запитання. До прикладу, «Як тебе звуть?», «Хочеш пити, їсти?». Запитуйте також про те, що вона відчуває.

3. Залучайте її до спільних дій. Ви можете разом прогулятися, випити чаю тощо.

4. За можливості обмежте кількість людей навколо.

5. Підтримуйте людину на вербальному і тілесному рівнях. Попросіть дозволу й візьміть її за руку.

6. Дайте людині можливість виплакатися і виговоритися. Не варто ставити зайві запитання, казати, що розумієте її, чи давати поради.

7. Загалом намагайтеся створити максимально спокійну атмосферу. Спробуйте «розрядити» обстановку жартами.

8. Говоріть із людиною короткими фразами, впевненим спонукальним тоном («Випий води», «Умийся» тощо).

9. Коли людині стане краще, налийте їй теплого чаю або запропонуйте поспати. Спостерігайте за її станом, не варто залишати її саму.

📲Мінреінтеграції

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше